פרס "מבקרי היין הגרמנים" ליוזמת יקבים תאומים
  מאת זג יינות

זו הפעם ה- 11 שבה מעניק איגוד "עיתונאי היין דוברי גרמנית", .WeinFeder e.V, את "פרס מבקרי היין הגרמנים", והזוכה לשנת 2017 היא יוזמת "יקבים תאומים", 18 יקבים ישראלים ו- 18 יקבים גרמנים המשתפים פעולה ביוזמה מופתית זו שמטרתה שיפור איכות היין באמצעות החלפת ידע וחיזוק ההבנה בין המדינות.

טקס הענקת הפרס יתקיים במרכז היין של ריינהסן "פרוביאנטאמט" שבעיר מיינץ ביום חמישי, 19 באוקטובר 2017, בשעה 18:30 בערב, בהשתתפותם של ראש עיריית מיינץ, מר מיכאל אבלינג, והקונסולית הכללית של ישראל בדרום-גרמניה, גב' סנדרה סימוביץ'. את הטקס ינחה מר וולפגנג יונגלס, יו"ר האיגוד, וכן תישא דברים גב' רומנה אשנספרגר, Master of Wine.

את הפרס יקבלו בשם יוזמת "יקבים תאומים" דוברת היקבים התאומים הישראלים, גב' רנה זלצמן, מחברת זג יינות שהגתה ופיתחה את היוזמה, ודוברת היקבים התאומים הגרמנים, גב' אווה ראפס מיקב קאופמן (האנס לנג), שתמכה וליוותה את היוזמה מתחילתה.

במסגרת האירוע תיחנך הצטרפותם של זוג היקבים האחרונים ליוזמת "יקבים תאומים", יקב וורטמן מחיפה ותאומו יקב ברנרד שטנר ממיינץ, כאשר הערים חיפה ומיינץ הן בעצמן "ערים תאומות". העיר מיינץ, המוכרת  כ"מגנצה" בעברית, היא בירת אזור היין הגדול ביותר בגרמניה, ריינהסן, ולכן היא גם אחת משמונה "ערי הבירה של היין" בעולם כמייצגת של גרמניה.

בטקס יעניק "איגוד עיתונאי היין דוברי גרמנית" גם את פרס "אישיות היין של השנה", והזוכה לשנת 2017  הוא מר ארמין דיל, בעליו של יקב שלוסגוט דיל שבאיזור נאהה, שהוא גם מבקר יין, עיתונאי ועד שנת 2009 היה גם המוציא לאור של "מדריך היין לגרמניה של גולט-מיו (Gault Millau)".

 ההשתתפות באירוע היא ללא תשלום. אנא אשרו השתתפותכם אצל מר וולפגנג יונגלס לעיל או אצל:

רנה זלצמן
זג יינות
sztabex@gmail.com
09-774.38.59
054-223.14.09

לכל המודעות         פרסם הודעה         הוסף תגובה
שתף:

מודעות אחרונות בנושא: