אמפורה בתנופת התחדשות - יש למה לצפות
  מאת רן בירון, כתב יין, אתר סומלייה

אמפורה בתנופת התחדשות - יש למה לצפות

מאת רן בירון

 יקב אמפורה, מוותיקי יקבי הבוטיק בארץ, הצטיין לאורך שנות קיומו בחדשנות ובאיכות בלתי מתפשרת. בשנים האחרונות פעל היקב בניצוחו של מיודענו ארקדי פפיקיאן, כשלצידו יועץ היין הבינלאומי מישל רולאן והיינן אלון דומבויה והם העלו תחת ידם יינות אשר זכו לאהדה רבה בקרב חובבי היין ובביקורות מעולות ממבקרי יין בארץ ובעולם.

 בשנה החולפת עבר היקב טלטלה אשר העיבה על כל הישגיו בעבר. הקשר עם מישל רולאן נותק, ארקדי פרש מניהול היקב, אלון יצא ללימודים באוסטרליה, פעילות השיווק של מיטיה גורביץ' פסקה וסקרנות של אוהדי היקב, גילתה כי קורה שם משהו, אבל לא ברור מה בדיוק.

 השבוע קבלנו את התשובה. הוזמנו למפגש עם הצוות החדש אשר מוביל את היקב, קבלנו הסבר על המתרחש, טעמנו יינות חדשים וישנים אשר מצביעים על שמירת האיכות, תוך כדי שינוי גישה, הן ייננית והן שיווקית ופזילה לעבר נתחי שוק שלא היו נחלת יקב אמפורה בעבר.

 אז מה קורה שם? במהלך 2016 הצטרף ליקב ד"ר יובל סמואל, כשותף שווה לבעלים הקודם, ולדימיר דובוב. ד"ר סמואל, וטרינר במקצועו ובעלים של רשת מרפאות ווטרינריות הנושאת את שמו. ועוד משהו... הוא חובב יין ומגיע ממשפחה עם מסורת ארוכת ימים של תרבות יין בבית. עם כניסתו לתפקיד, מינה את מעיין קושיצקי ליינן ראשי. מעיין החל את דרכו ביקב האלה ובמהלך המפגש החמיא לדורון רב הון שהיה המנטור הראשון שלו והוא מכיר לו הרבה תודה וכבוד. לאחר מכן עבר ליקב מרגלית ולאחר זמן מה פרש לקליפורניה ועשה חיל ביקבים מהשורה הראשונה Screaming Eagleו Dalla Valle, יקב שיינותיו מככבים בראש סולם הציונים של רוברט פרקר, ביניהם היין האגדי Mayaשבציריו 2013, 2002 ו 1992 זכו לציון 100 ובצירים אחרים די קרוב לזה. כיום מעיין ממלא תפקיד של יינן בכיר בחברת הייעוץ הנודעת Philippe Melkaוהוא מוערך מאד בנאפה ואלי ובאזוריי יין אחרים בעולם.

 בשלב הראשון מעיין יפעל מקליפורניה ויגיע לאמפורה מספר פעמים בשנה. היינן הקבוע ביקב הוא מאירם הראל, בוגר מדעי הגפן והיין מאוניברסיטת בורגון, אשר רכש ניסיון רב ביקבים בצרפת. במהלך המפגש הציגו מעיין ומאירם את משנתם הייננית והגישו לטעימה יינות רוזה ויינות לבנים, אשר יבוקבקו בקרוב ויצאו לשוק ברבעון השני של 2018.

 לניהול היקב, מעבר לעבודה הייננית המקצועית, במיוחד בתחום השיווק, התמנתה דניאל הירשברג, אשר פועלת שנים רבות לצידו של ד"ר סמואל בתחום הווטרינריה ועכשיו, לדבריה, לומדת יותר ויותר את תחום היין וזה ממש מרתק אותה.

 לדברי הייננים, "היינות החדשים של היקב כוללים מגוון סוגי יינות בהתאמה לחיך ולטעמים הים תיכוניים: 3 סוגים של יינות רוזה (גולן, מרגלות הכרמל BDN) 3 יינות לבנים (מד וויט, גראנש לבן וסמיון) וקברנה שיראז. תחילת שיווק של מרבית היינות החדשים צפוי באביב-קיץ 2018 ומחירם יישאר דומה למחיר כיום."

 תאור היינות, כפי ששמענו מפי הייננים, מציג למעשה את המבנה הטכני שלהם ומשלב בתוכו את התובנות  שלהם ואת מגמתם הייננית. אי לכך אני מביא אותם להלן בציטוט מלא, בליווי דעתי וטעמי האישי.

 

יינות הרוזה 2017:

"בשונה מיקבים אחרים, תהליך הייצור של יינות הרוזה באמפורה, החל משלב הכרמים ובצירתם ועד להרכבת הבלנד, נעשה באופן ממוקד ובמטרה ייעודית לייצר את הרוזה טרואר שנשיק בקרוב. שלושת סוגי היינות בקטגוריה הם: רוזה - יין סמוק יבש המורכב מהזנים קריניאן, סירה, ברברה ומעט קברנה סובניון מחלקות אשר יועדו ונבצרו במיוחד ליין זה. יין זה רענן ונקי, בעל חומצה טבעית וארומות פרי לבן ואדום עם רמז למינראליות מהודקת. גולן - יין סמוק יבש המורכב מהזנים סירה וברברה שמגיעים מכרם היקב שנמצא בשעל, צפון רמת הגולן. היין מציג חדות ודיוק ויחד עם זאת טעם רענן ופירותי שילווה נהדר מנות פתיחה בקיץ הישראלי. מרגלות הכרמל - קריניאן סמוק יבש המגיע מהמפנה הדרום מזרחי של הכרמל. הטרואר הזה הניב לנו יין בעל משקל ובשלות מעט יותר גבוהה משל הגולן ויחד עם זאת בעל מינראליות וחמיצות מודגשות וסיומת ארוכה ומאוזנת."

 אהבתי במיוחד את הרעננות של שלושת יינות הרוזה. אלו יינות שיכולים ללוות ארוחה קלה, אבל אפשר להתענג עליהם גם כאפריטיף, או סתם כך בקיץ הישראלי. מבין השלושה העדפתי במיוחד את "גולן" אבל, כאמור, כל היינות בשלב הכנה, לפני סינון והצללה ולכן קשה עדיין לשפוט אותם בנחרצות, אבל הם עושים רושם טוב. מחירם יהיה 77 ש"ח.

 

היינות הלבנים 2017:

"היינות בקטגוריה זו נעשו מבצירים רעננים, תוך שמירה על חומצה טבעית וכמות אלכוהול נמוכה יותר. הלייבל החדש בקטגוריה הוא המד-ווייט, בלנד לבן המורכב מויונייה, פראנץ' קולומבארד, ומעט שרדונה. היין נולד מתוך המטרה לספק value for money– יין מחמיא וארומטי ויחד עם זאת חדשני ומסקרן המציג טעמים מורכבים. היין מאופיין בניחוחות אשר נעים מפריחה ופירות לבנים ועד לסיומת ארוכה בעלת קלייה ותבלון עדינים שמקורם במעט מגע עם חביות אלון צרפתי. גראנש לבן - זו השנה השנייה בלבד שהיקב מייצר גרנאש בלאן. השנה, חלק מזערי מהיין אף תסס ושהה כחודשיים בעץ. יין לבן יבש בעל גוון זהוב בהיר המאופיין בניחוחות הדרים ועשבי תבלין, ממשיך בשפע פרי לבן וצהוב ומסתיים באריכות ובאיזון עם תזכורת עדינה לשקדים. יין גסטרונומי בעל גוף בינוני קל שיכול להסתדר יפה אפילו עם מנות בשר ומנות בעלות אופי מתובל ואוריינטלי. היין השלישי בקטגוריה הוא ה-סמיון יין זה הינו אף הוא אחד מהתוצאות של תהליך בחינת זנים, כרמים וכורמים חדשים. טעמי היין מציגים רעננות ויחד עם זאת, רבדים מרובים שנעים מאבני צור וקלייה ועד ללימוניות ו stone fruits." 

 

לטעמי, אלו יינות שהחומציות בהם בולטת מאד, אך לא ברמה אשר מפרה את האיזון, אלא ברמה שמגבירה את הרעננות וההתאמה לקיץ הישראלי. אהבתי במיוחד את ה Med White, הסמיון לא הלהיב אותי במיוחד (טעם אישי...) והגרנאש בלאן, חדש במחוזותינו, מאתגר ואני סקרן לראות כיצד יתפתח בשנה הקרובה. מחירי המד ווייט והסמיון 77 ש"ח. מחיר הגרנאש הלבן 95 ש"ח.

 

היינות האדומים:

 

"היינות בקטגוריה זו הינם פרי משותף לצוות הקודם של אמפורה, אשר בצר, התסיס ויישן את היין בשנת בציר זו ואילו את הממסך בנה כבר הצוות הנוכחי. קברנה שיראז 2015 – מורכב מבלנד של 70% קברנה סובניון עם 30% שיראז. היין בעל עמוד שדרה יציב ונוכחות ומייצג את האיזון בין האף לבין הפה. בטעמיו של היין ניתן לחוש את הפרי בשל ואימפקט דומיננטי של עץ. תחילת שיווק לקראת סוף חורף 2018. ריטון 2014 – אדום, מעורר ונעים בצבעים עזים ובוהקים של סגול ובורדו חושני. מדגים ארומות עשבוניות ברמז לפלפל ירוק ומנטה, המתובלות במגוון רחב של תבלינים "חמים", החל באגוז מוסקט וציפורן וכלה בזרעי שומר וכוסברה מעוררים.  עם השהייה בכוס נפתח לעולם עשיר של פירות שחורים ואדומים, אוכמניות, תותי בר ודובדבנים שחורים ובשלים. התענוג והעושר ממשיכים לתחושה מלאה ומאוזנת בחלל הפה ובסיומת ארוכה ומשביעה. הריטון נגיש לרכישה כבר כעת וישתבח במהלך השנים הבאות".

 

כפי שאמרו הייננים, האדומים הם פרי משותף לצוות הקודם ואכן, כולם מוכרים לי, במיוחד הריטון אשר מלווה את יקב אמפורה מיום היוווסדו. הקברנה שיראז 2015 מאד עוצמתי וצריך זמן להתבגרות נוספת. שמחתי לטעום את הקברנה סוביניון 2006 (טרום מקורה) שנמצא לטעמי ממש בשיאו, ללמדנו שהוא יודע להתיישן בכבוד. 11 שנה אינם תקופת התבגרות שיגרתית של יינות ישראליים. כבוד לצוות הקודם ותקוות לצוות החדש שהתחייב להמשיך לשמר את האיכות. מחיר הקברנה שיראז 155 ש"ח.

 

לסיכום המפגש הצהיר ד"ר יובל סמואל: "החזון המוביל את אמפורה, בעבר ובעתיד, הוא תעוזה וחדשנות בשילוב של חומרי גלם איכותיים וייחודים יחד עם בתהליך ייצור היין היוצרים סטנדרטים גבוהים בקנה מידה עולמי. בשלב זה אנו מרגישים כי השוק הישראלי התבגר ובשל לשתות דברים יותר מורכבים והיינות החדשים והמסקרנים של היקב עונים על דרישה זו."

 

 

צילומים: אסף קליגר

לכל המודעות         פרסם הודעה         הוסף תגובה
שתף:

מודעות אחרונות בנושא: