לוח מודעות יינות חדשים פרסם מודעה חדשה

סגל משיקים סדרת יינות חדשה – 'קדומים'

מאת מוראל דבש, רן רהב תקשורת ויחסי ציבור | 10/11/2020

יקב סגל גאה להשיק לרגל החורף הקרב: סדרת יינות חדשה – 'קדומים', הסדרה כוללת שני יינות לבנים חדשים – מראווי ודבוקי.

סדרת 'קדומים' מביאה לקדמת הבימה זנים קדומים, מקומיים שגדלים כאן, בישראל במשך מאות עד אלפי שנים. מדובר ביינות שהם חלק מהיסטוריה של ארץ ישראל ושל אגן הים התיכון שהתפתחו, התאקלמו והתאימו עצמם למזג האוויר ולאדמה המקומית. אנו מאמינים כי זנים ייחודיים אלו יתפתחו להיות חלק גם מעתידו של היין הישראלי.

מראווי סדרת 'קדומים', בציר 2019

מראווי הינו זן מקומי קדום, אחד הזנים הבודדים שנשתמרו באזור ארץ ישראל. אזכורים ראשונים למראווי קיימים עוד מתקופת הרומאים, כך שהמראווי קיים באזורנו לפחות 2000 שנה, אך תפוצתו הצטמצמה וכיום הוא כמעט ונכחד. יין זה מגיע מכרם יחידני שניטע לפני מספר שנים בכדי לשמרו. גפני המראווי גדלות בו בטרסות מתפתלות בכרם קטנטן בבר גיורא, הרי יהודה.
יין זה הינו אחד מהיינות הבודדים המופקים בארץ (ובעולם) מזן קדום ויוצא דופן זה והוא מספק הזדמנות נדירה לטעום את אחד מהזנים המופלאים והבודדים ששרדו פה כל השנים הללו.
מראווי גדל רק בישראל והוא חלק מהמסע והחיפוש אחר המקומיות ומהיסטורית היין המקומי.

נתונים טכניים:
הרכב זנים: מראווי 100%
זמן וטמפ' תסיסה: לאחר הסחיטה, המיץ עבר הצללה בטמפ' נמוכה להפרדת המשקעים ולאחר מכן תסס בטמפ' מבוקרת של 18 מעלות למשך 9 ימים.
יישון: 6 חודשים בחביות 500 ליטר משומשות, מאלון צרפתי (100%)
אלכוהול: 11%

דבוקי סדרת 'קדומים', בציר 2019

דבוקי הינו זן מקומי קדום, אחד מהזנים הבודדים שנשתמרו באזור ארץ ישראל. עד שנות ה- 50 לערך היה נפוץ ביותר אך תפוצתו הצטמצמה מאד ברבות השנים.
יין זה מגיע מהגליל התחתון, מכרם הגדל בסוכה – שיטת הדלייה (גידול) עתיקה.
יין זה הינו אחד מהיינות הבודדים המופקים בארץ (ובעולם) מזן קדום ויוצא דופן זה והוא מספק הזדמנות נדירה לטעום את אחד מהזנים המופלאים והבודדים ששרדו פה כל השנים הללו.
דבוקי גדל רק בישראל והוא חלק מהמסע והחיפוש אחר המקומיות ומהיסטורית היין המקומי.

נתונים טכניים:
הרכב זנים: דבוקי 100%
זמן וטמפ' תסיסה: לאחר הסחיטה, המיץ עבר הצללה בטמפ' נמוכה להפרדת המשקעים ולאחר מכן תסס בטמפ' מבוקרת של 18 מעלות למשך 12 ימים.
יישון: 8 חודשים בחביות 500 ליטר משומשות, מאלון צרפתי (100%)
אלכוהול: 12%

מחיר מומלץ לצרכן: 85 ₪

 מודעות אחרונות בנושא: