לוח מודעות יינות חדשים פרסם מודעה חדשה

יינות רוזה צרפתים כשרים חדשים בחברת "הכרם"

מאת יוני וולף יחסי ציבור | 13/01/2021

חברת המשקאות המובילה "הכרם" מגדילה את נבחרת יינות הרוזה הצרפתיים ומשיקה בימים אלו את יינות הרוזה הכשרים מתוצרת יקב דומיין דה לה קסטינל (Domain de la Castinelle) מפרובנס, צרפת. היינות המשווקים בבקבוקים מהודרים, כיאה למסורת אזורם, איכותיים במיוחד גם בנישה המצומצמת של יינות פרובנס כשרים.
כרמי האיכות שבהם נבצרים הענבים לייצור היינות שוכנים במחוז ואר (Var) , הקרוי על שם הנהר המהווה את גבולו המזרחי, ושוכן ממערב לדלתא של נהר הרון. אקלימו של האזור ים תיכוני, כאקלימה של כל פרובנס, אבל הוא נוטה להיות יבש יותר מאזורים אחרים בחבל הארץ, כמו גם חשוף יותר לרוח. בלבו שוכן האפלסיון המצויין קוטו ורואה אן פרובנס (AOP Côteaux Varois en Provence) , שלמעלה מ- 80% מתוצרתו הם יינות רוזה, תכופות מבוססי גרנאש וסירא.

אודות היינות:
רוזה אור דל לה קסטינל IGP ואר Or de la Castinelle IGP Var
ענבי המרלו והסירה ששימשו בייצור היין נבצרו בכרמם שאדמתם האדומה עתירה חימר וחרסית, באקלים ים תיכוני וביבול מבוקר. הבציר הלילי נעשה בבשלות אופטימלית ליינות רוזה, וההשבחה המוקפדת במיכלי פלדה מבוקרי טמפרטורה כיוונה להשגת השילוב המושלם של גוון וארומות ליין הזה. יין זה, שגונו ורדרד-אפרסק, עשיר בניחוחות פרי אדום, ואת הארומות המתקתקתות שלו מיטיבה לאזן חמיצות מרעננת. יתאים כאפריטיף, או ילווה היטב סלטים קיציים, פלטת נקניקים, פיצה ועוד. מחיר לצרכן: 59 ₪

רוזה אור דה לה קסטינל AOP קוטו ורואה אן פרובנס Or de la Castinelle AOP Côteaux Varois en Provence
מבוסס תמהיל קלאסי לאזורו של ענבי גרנאש וסירה. צבעו בהיר, וסל ניחוחותיו משלב פרחוניות ופירותיות הדרית. בחך הוא מפגין טעמים של אשכולית אדומה ופומלה, איזון ואלגנטיות מרשימים. רוזה פרובנסאלי במיטבו! ייטיב מאוד ללוות סשימי, לקרודו דג ים, או פרי אדום. מחיר לצרכן: 79 ₪מודעות אחרונות בנושא: