לוח מודעות יינות חדשים פרסם מודעה חדשה

לקראת חג השבועות, 'יקבי כרמל' משיקים בצירים חדשים לסדרה האזורית, במיתוג חדש ואלגנטי

מאת מוסי עידה, שטרן אריאלי סער תקשורת | 27/04/2021

לקראת חג השבועות, 'יקבי כרמל' משיקים בצירים חדשים לסדרה האזורית, במיתוג חדש ואלגנטי

אזורית גוורצטרמינר גליל 2020
אזורית קברנה סוביניון הרי יהודה 2019

הסדרה האזורית שהושקה בשנת 2002, הינה סדרה ייחודית של יינות משובחים המייצגים את מיטב אזורי הכרמים של ישראל. יינות הסדרה, מופקים מזני ענבים קלאסיים אשר נבצרים בכרמים מצטיינים מאזורי היין השונים. היינות מטופלים במסירות, במקצוענות ובדייקנות על מנת להביא ליידי ביטוי את האיכות והאופי המיוחדים לזני הענבים ואזורי הגידול.
היינות האדומים בסדרה עוברים תהליך יישון בחביות בגדלים שונים במשך 10 חודשים על מנת לשמר את טעמו של הפרי וכן ולחזק את טעמי העץ. ולאחר מכן, עוברים תהליך יישון בבקבוק למשך מספר חודשים נוספים .
במסגרת קידום הסדרה האזורית, החליטו ביקבי כרמל למתג מחדש את יינות הסדרה ולהעניק לה נראות אלגנטית ועדינה. על תוויות היין מופיעים ציורי חיות עם קווים המדמים מפה טופוגרפית, המסמלים את הקשר לאזור הגידול של היין ומחזקים את סיפור הסדרה.
הסדרה האזורית כוללת 5 יינות: קברנה סוביניון, קברנה סוביניון שיראז, מרלו רוזה וגוורצטרמינר.

אזורית גוורצטרמינר גליל 2020
יין לבן חצי יבש, שהופק מענבי גוורצטרמינר. לאחר השריה קצרה, נסחטו בעדינות הענבים על הקליפות והתירוש תסס במכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה, לשמירת האופי הארומטי של הענבים. היין המשיך והתבגר במכלי נירוסטה כשלושה חודשים.
היין בעל גוון זהוב ירקרק, מתאפיין בארומות של ליצ'י, ורדים וחבושים אפויים. בעל גוף בינוני עד מלא וחומציות מאוזנת.
היין ילווה היטב גבינת צ'דר מיושנת, שוקרוט ועוף בחלב קוקוס וקארי.

אזורית קברנה סובניון הרי יהודה 2019
יין אדום יבש, שהופק מ-100% ענבי קברנה סוביניון מאזור הרי יהודה. לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התבגר היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך 10 חודשים.
היין מתאפיין בגוון ארגמני עמוק ובשומת של אוכמניות, קסיס ואקליפטוס, גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת.
היין ילווה היטב מנות בשר, קדרות חורף, אומצות, פסטות ברוטב בשר ועוד.

אודות 'יקבי כרמל'
'יקבי כרמל' הוא היקב האהוב והמוביל בישראל עם 139 שנות פעילות רצופה, מבלי לפספס בציר אחד. יקבי כרמל מטפחים כרמים במיטב אזורי היין בישראל בשיתוף עם 108 משפחות כורמים, ועיקר פעילותם מתבצעת מתוך היקב המרכזי וההיסטורי בזיכרון יעקב.
'יקבי כרמל', ממשיכים להשתדרג ולעבור מהפך בעשורים האחרונים, ולייצר יינות בסדרות שונות, המייצגים את אזורי היין הטובים בישראל הזוכים להצלחות מקומיות ובינלאומיות רבות, ולפרסים ותעודות הוקרה בתחרויות בארץ ובעולם. כמו כן, יקבי כרמל הינם הבעלים של יקב יתיר בתל ערד.

צילומים: איל קרןמודעות אחרונות בנושא: