לוח מודעות אירוע יין פרסם מודעה חדשה

"פסטיבל היין נאמן למקום במטה יהודה" – חגיגת יין ותרבות אזורית

מאת עומר הרפז, אורנה בן חיים יחסי ציבור ותקשורת | 20/11/2019

פסטיבל המשלב יין, תרבות ואמנות, על טהרת האדמה והיוצרים המקומיים

סיורי יין והשקות ביקבים, אמני האזור במופעי מחול ומוסיקה ביקבים ובבתי תושבים, מיצגים, שירת המונים ועוד

דנה ברגר במופע אקוסטי, "אנדלושס" במוסיקה צפון אפריקאית, "אל בנאת" בשירי מזרח מערב, ערב מחווה לאהובה עוזרי, אורחים בפסטיבל: פירקת אל נור עם זהבה בן ורימונד אבוקסיס

הפסטיבל יתקיים בכל סופי השבוע של חודש דצמבר
אירוע פתיחה: יום חמישי 5 בדצמבר בשעה 19:00 במיני ישראל
עם טעימות ממבחר יינות של כ- 30 מיקבי מטה יהודה

אזור מטה יהודה ידוע בזכות כרמיו המשובחים ויינותיו האיכותיים. חבל ארץ זה מתגאה ביינות טרואריים שהם על טהרת כרמי האזור. השנה, לראשונה, יחבור פסטיבל היין הוותיק לאירוע התרבות המקומי "נאמן למקום", אשר כל האמנים המשתתפים בו הם תושבי האזור. הפסטיבל יתקיים בסופי השבוע בין התאריכים 6-28 בדצמבר.

במשך 4 סופי שבוע יתקיימו אירועי יין בשילוב חוויות ומפגשי תרבות, מוסיקה ואמנות בהובלתם של אמנים ויוצרים תושבי מטה יהודה, לצד חגיגת יין במיטבה, אשר תאפשר לחובבי יין מכל רחבי הארץ להכיר מקרוב את העשייה הייננית הענפה באזור, את החקלאות, היקבים והאנשים העומדים מאחורי היין, וכמובן את שלל היינות האזוריים, שזוכים להצלחה רבה בארץ ובעולם.

אירוע הפתיחה של הפסטיבל יתקיים ביום חמישי, 5 בדצמבר, משעה 19:00 באוהל ענק שיוקם במתחם מיני ישראל, ובו כ- 30 היקבים המשתתפים בפסטיבל יגיעו עם היינות הנבחרים שלהם לחגיגת יין אמיתית שלא כדאי להחמיץ. המבקרים יוכלו לטעום ממבחר יינות משובחים מכרמי האזור ולהכיר את הייננים ובעלי היקבים, סביב שולחנות בר עם מוסיקה וליהנות מהאוויר הצלול כיין לנופם של הרי ירושלים. באירוע אף יתקיימו הרצאות מקצועיות + טעימות ייעודיות בהובלתם של עידן בר אולפן, גיא הרן ושירה לבל – ההשתתפות בהרצאות/טעימות בתשלום נוסף ובהרשמה מראש.
עלות הכניסה לאירוע המרכזי : 60₪ כולל כוס יין וטעימות ללא הגבלה.

ב-4 ימי שישי של הפסטיבל יתקיימו סיורי יין מודרכים על ידי מומחים בתחום שישלבו ביקור ב-3 יקבים שונים בכל פעם עם טיול בין נופיו התנ"כיים של מטה יהודה . עלות סיור: 100 ₪ לאדם בהרשמה מראש.

סופי השבוע של הפסטיבל יהיו גדושים באירועי תרבות ומוסיקה, ביקבים, בבתי תושבים ובאוהל הפסטיבל בקיבוץ צרעה, בקשת רחבה של עולמות תוכן.
באוהל הפסטיבל בקיבוץ צרעה יתקיימו מופעים גדולים וייחודיים:
24.12 – ענקיות הזמר והנשמה זהבה בן ורימונד אבוקסיס עם להקת פירקת אל נור במופע סוחף של מוסיקה וקצב.
25.12 – "כולנו שרים" – שירת המונים של שיר ישראלי שיופק ויבוצע במקום בהשתתפות הקהל כולו. הערב ייפתח בהדלקת חנוכיה אקולוגית באמצעות מתקן דיווש ולאחריו יתקיים מופע בכורה של מחול אתני מודרני של להקת המחול "יד חריף" אשר תארח את הלהקה הכורדית של מטה יהודה.
26.12 – הפקת מקור לשירי אהובה עוזרי על ידי אמנים, זמרים ונגנים תושבי מטה יהודה.
27.12 – באולם הסטודיו של להקת ורטיגו בקיבוץ נתיב הל"ה – "אנדלושס", הרכב של נגנים ומוסיקאים עם מוסיקה צפון אפריקאית בעיבודים חדשים ומלאי אנרגיה.

במהלך סופי השבוע של הפסטיבל יתקיימו מגוון אירועים ייחודיים ביקבים השונים באזור. דנה ברגר, תושבת מטה יהודה, תתארח ביקב נבו במושב מטע, במופע אקוסטי אינטימי, עם פופ מיינסטרים ורוק רך. ביקב הדר שבמושב עגור יופיע דורון רפאלי עם המופע "המפתח" וכן יתקיים שיתוף בין שלושה יקבים שכנים – יקב הדר יארח את הייננים של היקבים מטלר ועגור, לטעימות יין מודרכות והפתעות נוספות.
ביקב כרם ברק במושב בקוע יתקיים המופע המרקיד של הרכב "אל בנאת", שלישיית נשים מכשפות סוחפות עם ביטים אלקטרוניים ושירה ונגינה מסורתיים בשילוב של מזרח ומערב. ביקב קדמא שבמושב כפר אוריה יתקיים המופע "עד עולם" – שחר בן שמחון ואליה מגנס במוסיקה מסביב לעולם וקטעים מקוריים וביקב צפרירים במושב צפרירים, יתקיים מופע גרוב של "בית הספר לנבואה", ויקב שורק בית ספר ליין בקיבוץ נחשון יקיים אירוע השקה חגיגי ליינות חדשים.

בנוסף יתקיימו אירועים קטנים במסגרת "סלון מארח". בכפרים עין רפא ועין נקובא יוקרן הסרט "תל אביב על האש" ולאחריו שיחה בערבית עם השחקן יניב ביטון ובסלון ביתו של דורון גינוסר במושב נס הרים יתקיים מופע אקוסטי עם ניבה אילן וחגי נחמני.

היקבים המשתתפים בפסטיבל:

יקב יפו, יקב רוגלית , יקב קלע דוד, יקב עמק האלה, יקב משק יין הנס שטרנבך, יקב לה טרה פרומסה, יקב נבו, יקב רמ״א, יקב סוסון ים, יקב רביב, יקב קטלב, יקב ספרה, יקב צפרירים, יקב שריגים, יקב עגור, יקב מטלר, יקב הדר, יקב קסטל, יקב כרמא, יקב מצודה, יקב יהודה, יקב ענתות, יקב צובה, יקב גיזו, יקב נבות, יקב כרם ברק, יקב שורק, יקב ברבדו, יקב טפרברג, יקב מוני, יקב צרעה, יקב פלם ויקב קדמא.

לפרטים נוספים והרשמה לסיורים: מחלקת התיירות מטה יהודה, 8108* או בטלפון: 02-9958650
באתר: www.tour-yehuda.org.il ובעמוד הפייסבוק 'הלב הירוק תיירות מטה יהודה'מודעות אחרונות בנושא: