לוח מודעות אירוע יין פרסם מודעה חדשה

Maisons & Domaines Henriot, Bouchard Pere & Fils, William Fevre ועוד כמה כוכבים – טעימה מרתקת.

מאת רן בירון | 28/11/2019

Maisons & Domaines Henriot, Bouchard Pere & Fils, William Fevre ועוד כמה כוכבים – טעימה מרתקת.

בימים אלו, מבקר בארץ לוק בושארד (Luc Bouchard), מנהל היצוא של בית היין והשמפניהHenriot International, אשר חולש כיום על כמה ממותגי היין הנודעים בצרפת ובראשם Bouchard וWilliam Fevre. למשפחה הסטוריה של למעלה משלוש מאות שנה בתחום השמפניה ושמה נודע לתהילה כבר במאות הקודמות כספקית מועדפת של בתי מלוכה באירופה.

השינוי המשמעותי ביותר היה ב 1995 כאשר עברה אליה השליטה בדומיין בושארד. עם הרכישה עלתה ההשקעה בכרמים וביקב ואיכות היינות הלכה והשתפרה. בבעלות הדומיין כ-1300 דונם כרמים באזור ה-COTE D'OR, מהם כ-120 דונם כרמי גראנד קרו וכן מעל 740 דונם של כרמי פרמייר קרו, מהם חלק מהכרמים החשובים באזור בורגון: MONTRACHET, CHEVALIER MONTRACHET, CLOS VOUGEOT, BONNES MARES, , CORTON CHARLEMAGNE, CHAMBERTIN. בבעלות היקב חלקים ב-80 מחלקות הפרמייה וגרנד קרו מה שהופך אותו ליקב שבעלותו הכמות הגדולה ביותר של כרמי איכות באזור הקוט ד'אור.

המפגש עם לוק בושארד הותיר בי רצון עז ללגום עוד ועוד יינות שאבלי ואחרים מחבל בורגון, במיוחד לבנים. גם לאחר שני ביקורים בשאבלי וטעימת רוחב של כל יינות William Fevre ביקב, עדיין אני מוכן לחזור אליהם בכל עת.

רשמי טעימה

Petit Chablis William Fevre 2017
יין "רמת הכניסה", כפי שמקובל לכנות את הרמה השלישית של חבל שאבלי, כאשר מקדימים אותה הפרמייר קרו והגרנד קרו, אליהם עוד נגיע בהמשך. כשמו כן הוא, יין נעים לחך, קל לשתייה, פירותי ומינרלי, ללא יומרות על, אך בהחלט מענג ויכול ללוות בהנאה מאכלי דגים ומאכלי בשר דלי שומן. מחירו 130 ש"ח.

Chablis William Fevre 2017
עליית מדרגה משמעותית לעומת הפטיט שאבלי. חד, מרענן, מציג מינרליות אפיינית לזן השרדונה יחד עם פירותיות נעימה לחך, במיוחד פרי הדר. יין עשיר, מאוזן, עם סיומת ארוכה. ילווה בהנאה רבה מאכלי דגים, פירות ים, גבינות לא עתירות שומן וגם מאכלי בשר. מחירו 160 ש"ח.

Chablis 1er Cru Vaillons William Fevre 2016
ואיילון היא חלקת כרם נחשבת במיוחד מבין כרמי הפרמייר קרו, טראואר אשר מציג פירותיות ופרחוניות יחד עם מינרליות מאופקת באיזון מושלם עם שאר מרכיבי היין, שמנוניות קטיפתית וסיומת ארוכה מענגת. היין התיישן בחביות עץ אלון ישנות על השמרים וזה הוסיף לו מורכבות וטעמי אפייה נעימים לחך. אהבתי מאד. מחירו 260 ש"ח.

Chablis 1er Cru Montmains, William Fevre 2017
היין הקודם, לטעמי, הוא המנצח בטעימה הנוכחית, אבל גם היין הזה מעולה. מעט יותר חומצי ויותר מינרלי, עשיר, מרוכז מאד, מבטא בשלמות את אדמת הסיד והחרס עליה גדלים הגפנים מהם הוא מיוצר, מציג סיומת ארוכה והתאמה מיוחדת למאכלי דגים ופירות ים. יין כלבבי. מחירו 250 ש"ח.

Chablis Grand Cru Bourgos, William Fevre 2017
המעבר לגרנד קרו הוא בהחלט עוד עליית מדרגה בולטת. יותר עושר ניחוחות וטעמים, יותר מורכבות, מנעד רחב יותר של פרי ומינרליות, איזון מושלם, עוצמה וסיומת מענגת אינסופית. כקודמיו, ואף למעלה מזה, יעשיר ויעצים כל ארוחת דגים ומאכלי ים. כל לגימה מזמינה לגימה נוספת, סימן היכר, לטעמי, ליינות שאני אוהב במיוחד. מחירו 460 ש"ח.

Meursault Les Clous, Buchard 2017
יורדים 135 ק"מ דרומה לעיירת היין הלבן העילי של הקוט ד'אור. אמנם במרסו אין חלקות כרם גרנד קרו, והיין הזה אפילו אינו פרמייר קרו, אבל הטרואר של מרסו מצטיין ביינות מרוכזים, חדים, עתירי מינרליות וחומציות, כך שאפילו יינות הוילאז' הינם משובחים, בעלי פוטנציאל התיישנות מרשים, עושר ומורכבות וסיומת ארוכה מאד. על זה נאמר "יופי של יין". מחירו 270 ש"ח.
Fluerie, Buchard Villa Ponciago 2017
לאחר ששת הלבנים, גלישה קלה גם לתחום היינות האדומים. יין קל, נעים ללגימה, ללא יומרות מיוחדות, מציג פירותיות בעלת מתיקות מאופקת, חומציות טובה, עפיצות מרוככת וסיומת בינונית. מתאים לשתייה יומיומית, או לפיקניק, כפי שאומרים דוברי היקב מחירו 120 ש"ח.

Beaune du Chateau 1er Cru, Buchard 2017
פינו נואר במיטבו, מציג בשומת ריחנית וטעמי פרי, במיוחד תאנים, מורכב (לדברי האורח) מגפני 17 כרמי פרמייר קרו שונים, כל יין תוסס בנפרד ולאחר מכן מתבצע הבלנד. תהליך מעניין כשלעצמו והתוצאה בכוס היין בהחלט מרשימה. יין הרמוני, עם עפיצות מלטפת, מאוזן למופת, עשיר ומורכב ומקנה תחושה של רצון לעוד לגימה ועוד לגימה. אהבתי מאד. מחירו 240 ש"ח.מודעות אחרונות בנושא: