לוח מודעות יינות חדשים פרסם מודעה חדשה

יקבי כרמל מחזירים את הברנדי 777 המיתולוגי

מאת רן בירון | 01/11/2020

יקבי כרמל מחזירים את הברנדי המיתולוגי 777

לא כל ברנדי הוא תוצר של יין, אבל אין ספק כי ה 777 התחיל את דרכו כממסך משובח של קולומברד, מוסקט וקרוניאן, כבר לפני שמונים שנה והוא בוודאי הברנדי הישראלי המוכר והזכור ביותר במחוזותינו. לאורך שנות שלושה דורות, ה 777 הפך למותג לא רק על מדפי האלכוהול בברים, במסעדות ובבית, אלא גם בתרבות ואפילו בהומור הישראלי… "לא 777777 , רק 777… כן, אבל הוא שותה 2 בקבוקים" (הגשש החיוור).

הבשורה הפעם היא ששלושת השביעיות המיתולוגיות חוזרות לאחר הפסקה די ארוכה. יקבי כרמל חוזרים לייצר ברנדי ומשיקים פורטפוליו מותגים תחת השם "ברנדי כרמל' הכולל סדרת ברנדי משובח, כפי שנמסר בהשקת זום קורונית לפני מספר ימים. המותג, אשר פותח על ידי יפתח פרץ, היינן הראשי של יקבי כרמל, כולל שלושה סוגי ברנדי: מותג הברנדי המוכר 777, ברנדי זיכרון יעקב VSOP ומוצר הדגל ברנדי ראשון לציון XO. שלושתם עברו זיקוק והתיישנו בחביות עץ אלון, ה "777" כארבע שנים בממוצע, ה"זכרון "VSOP כחמש עד שבע שנים וה"ראשון XO" 13 עד 35 שנים.

את מהלך ההשקה, בזום, פתח נדב ארנס-ארד, מנכ"ל יקבי כרמל: "ברנדי כרמל הינו פרק חשוב בהיסטוריה של עולם היין בישראל, הבקבוקים הללו מכילים מסורת זיקוק רבת שנים שהובילו מומחי היקב, ומשווקים כעת לצרכנים כבלנד מנצח שמאגד בתוכו מורשת, מומחיות, וחדשנות כאחד. מאחל לכולנו שפע של רגעי משפחה מלאי נחת ושמחה".

לאחר מכן הופיע על המסך היינן הראשי יפתח פרץ וסיפר כי הוא "עמל ללא הרף על ייצור והרכבת תזקיקי הברנדי המשובחים ביותר למען הצרכנים. מסורת היקב מחד, וחדשנותו הבלתי פוסקת מאידך – הינם הבלנד המושלם והאיכותי לשלושת סוגי הברנדי".

יוסי אדרי, סמנכ"ל מכירות ושיווק ביקבי כרמל הוסיף ואמר: "פורטפוליו מותגי הברנדי מכונסים כתת מותג "כרמל ברנדי" תחת מותג יקבי כרמל , שיצור בולטות ונראות ברורה בנקודות המכירה. זוהי ללא ספק השקה מיוחדת ומלאת קסם היסטורי. אני שמח ונרגש יחד עם ציבור הצרכנים, שהמתין בקוצר רוח לחזרתו של ברנדי כרמל המשובח, ומאחל לכולנו שפע של הזדמנויות צריכה מלאות שמחה". מתוך סך קטגוריית האלכוהול, קטגוריית הברנדי הינה הרביעית בגודלה בישראל, היקף המכר הכמותי מוערך בכ-1 מיליון בקבוקים בשנה ונמצא במגמת צמיחה .אנו מציגים שלושה סוגי ברנדי בשלוש רמות איכות שונות ומיוחדות".

ההשקה החגיגית, כפי שהציגו אותה מנהלי יקבי כרמל, כללה שלושה סוגי ברנדי ברמות מחיר שונות:

ברנדי 777 במארז אישי
ברנדי 777, ששמו ניתן לו עקב חשיבות הספרה 7 ביהדות, נוסד לראשונה לפני כ- 80 שנה והיווה אחד ממותגי הברנדי הראשונים בישראל. הוא מיוצר בעיקרו מענבי קולומברד, מוסקט וקריניאן, ומזוקק בזיקוק רציף. הוא מורכב ממספר סוגי ברנדי שהתיישנו בממוצע 4 שנים בחביות עץ אלון, ששימשו בעבר להתבגרות יינות של יקבי כרמל. תכולה: 700 מ"ל במארז אישי. מחיר מומלץ לצרכן: 150 ₪.

ברנדי זכרון VSOP במארז אישי
ברנדי זכרון מבית יקבי כרמל, מייצג את היקב האותנטי בזכרון יעקב. הוא מיוצר בעיקרו מענבי קולומברד ומוסקט, ומזוקק בחלקו בזיקוק רציף וחלקו בזיקוק דודי מסורתי, שלאחריו התיישן בחביות עץ אלון במרתפי היקב ההיסטוריים בזכרון יעקב במשך 5 עד 7 שנים. תהליך ההתיישנות בחביות העץ העניק לברנדי עומק ומנעד טעמים רחב. תכולה: 750 מ"ל. מחיר מומלץ לצרכן: 300 ₪.

ברנדי ראשון XO
מוצר הדגל של הברנדי מבית יקבי כרמל, מיוצר בעיקרו מענבי קולומברד ומוסקט, ומזוקק בחלקו בתהליך זיקוק דודי מסורתי וחלקו בתהליך זיקוק רציף. לאחר הזיקוק הברנדי התיישן בחביות עץ אלון, כאשר מבחינת מרכיבים, הצעיר ביותר בברנדי בן 13 שנים והוותיק ביותר בן כ-35 שנים. תכולה: 700 מ"ל. מחיר מומלץ לצרכן: 1,000 ₪ .

רשמי טעימה אישיים שלי
טעמתי ונהניתי מאד מכל השלושה. לטעמי, יש בהם בהחלט את האלמנטים שמענגים חובבי ברנדי שמקורו בענבים. שלושתם מציגים ארומות פרחוניות מתקתקות, המשתלבות היטב עם האדים ספוגי האלכוהול (40%) העולים מן הכוס ומובילים לטעמי פרי מרוכז ומתיקות אלכוהולית מאופקת, אשר מאפיינת במיוחד ברנדי שמקורו בענבים. את ההבדל בין השלושה עושה ההתיישנות בעץ האלון, אשר בונה את המשקה לאורך השנים ועושה אותו יותר עשיר ומורכב, תוך שמירה יפה על הניחוחות והטעמים המקוריים. היישון בעץ האלון מעדן אותם ובונה מרקם קטיפתי מענג שבא ללגום ממנו עוד ועוד, לאחר האספרסו בתום הארוחה. מעשני הסיגרים טוענים שאת שלמות ההנאה משיגים רק עם הסיגר. אני לא מעשן, לא יכול לחוות דעה על כך, אבל גם בלי הסיגר, נהניתי מאד. לחיים!

ניתן להשיג בחנויות היין המתמחות.

צילומי הבקבוקים והאריזות: איל קרןמודעות אחרונות בנושא: